Elektroninis bibliotekos katalogas

Jaunimo garantijos

Kviečiame naudotis elektroninėmis paslaugomis

Duomenų bazės:

Laisvalaikį leidžiam kitaip

20170818_101316

Vasara baigiasi, o mūsų svajonėms ir fantazijai nėra ribų. Norisi dar keliauti, skaityti ir kažko naujo išmokti. Tačiau norint tai įgyvendinti, reikia skirti laiko ir sau.

Rugpjūčio 18d. Miroslavo bibliotekoje lankėsi Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė Aušrinė Galkevičienė. Visus, norinčius vasarą leisti kitaip, ji mokė žaisti populiariausius strateginius stalo [...]

Skaityti toliau: Laisvalaikį leidžiam kitaip

Pasakų popietė „Pasakėlė, pasakėlė, dureles vidun pravėrė“

IMG_3164

Albertas Einšteinas yra pasakęs: „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų.“ Apie pasakų naudą prabilta jau seniai, o pasakos reikalingos ir šiandien.

Rugpjūčio 16 d. Vankiškių filiale vyko pasakų popietė „Pasakėlė pasakėlė dureles vidun pravėrė.“ Jaunieji [...]

Skaityti toliau: Pasakų popietė „Pasakėlė, pasakėlė, dureles vidun pravėrė“

Vaisodžių bibliotekoje vyko popietė ,,Švęskime Žolines kartu“

20170812_130714

Žolynų taką Lietuvai išaudė Lietuvių rankos, širdys ir darbai. Žolynai tie lietuvių žemėj augo, Spalvingai skleidėsi žiedai.

(Ksavera Vaištarienė)

Rugpjūčio 12 d. Vaisodžių bibliotekoje vyko popietė ,,Švęskime Žolines kartu“. Šią popietę pradėjome žolynų rinkimu šalia bibliotekos esančioje pievelėje. Prisirinkę įvairiausių lauko gėlių, padarėme įspūdingą žolynų puokštę, į kurią sudėjome 52-jų rūšių [...]

Skaityti toliau: Vaisodžių bibliotekoje vyko popietė ,,Švęskime Žolines kartu“

„Bėgam su vasara“

6

Rugpjūčio 12 d. džiugiai nusiteikę vaikai rinkosi į Verebiejų biblioteką, iš kurios visi drauge keliavom į šventę „Bėgam su vasara“. Šventės metu vaikai žaidė įvairius žaidimus, atliko organizatorių sugalvotas užduotis, dalyvavo sportinėse estafetėse ir, aišku, buvo „patikrintos“ jų žinios apie Verebiejų biblioteką, jos istoriją, teikiamas paslaugas. Po šventės vaikai dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi [...]

Skaityti toliau: „Bėgam su vasara“

,,Visai lengva atsakyti, jeigu moki tu skaityti“

IMG_7145

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.”

                                                                                                                                   [...]

Skaityti toliau: ,,Visai lengva atsakyti, jeigu moki tu skaityti“

Pivašiūnai gyvi savo istorija

paroda1

Vėl rugpjūtis… Linksta javų varpos, kvepia žolynai. Vėl Žolinė…

Pivašiūnai ir Žolinė neatskiriami. Nuo senų laikų čia vyksta didieji Žolinių atlaidai, dabar trunkantys net aštuonias dienas. Čia suvažiuoja žmonės ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio.

Pivašiūnų bažnyčia yra pagrindinė Kaišiadorių vyskupijos šventovė po Katedros, o [...]

Skaityti toliau: Pivašiūnai gyvi savo istorija

Santaikoje vyko piešinių konkursas „Vasara, dar pabūk!“

1

Rugpjūčio 12 d. Santaikos bibliotekoje vyko jau tradiciniu tapęs vaikų ir jaunimo piešinių konkursas „Vasara, dar pabūk!“

 Ir maži, ir didesni rinkosi įamžinti paskutinius šios vasaros prisiminimus. Piešiniuose vyravo daug spalvų ir geros nuotaikos. Darbeliai buvo atlikti skirtingomis technikomis: spalvotais pieštukais, flomasteriais, akvarele ir guašu. Konkurse pralaimėjusių nebuvo, nes visų laukė [...]

Skaityti toliau: Santaikoje vyko piešinių konkursas „Vasara, dar pabūk!“

Išvyka į gamtą ,,Pažinkime vaistažoles“

1

Geriausias metas gamtos pažinimui yra vasarėlė. Nereikia toli važiuoti, eiti, užtenka apsidairyti savame kieme arba šalia jo.

Rugpjūčio 11 dieną su ištikimaisiais Balninkų bibliotekos skaitytojais: Viktorija, Milda, Gabija ir Gintare, leidausi į išvyką – susipažinti su vaistažolėmis. Vaistažolė – didelė gamtos dovana žmogui. Aš papasakojau apie Lietuvoje paplitusius vaistinguosius augalus ir [...]

Skaityti toliau: Išvyka į gamtą ,,Pažinkime vaistažoles“

Apdovanojimai „Kryptis LIETUVA“

Užsklanda-KL-1920x1080px

Apdovanojimų „Kryptis LIETUVA“ tikslas ­­– pagerbti biudžetines ir viešąsias įstaigas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, socialiai atsakingo verslo įmones ir privačius asmenis, kurie savo iniciatyvomis skatina svetur gyvenančius tautiečius sugrįžti ir dirbti Lietuvoje, konsultuoja sugrįžusius arba norinčius sugrįžti, padeda integruotis parvykusiems po daugelio metų, praleistų svetur.

Kas gali teikti paraiškas?

Biudžetinės ir viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, [...]

Skaityti toliau: Apdovanojimai „Kryptis LIETUVA“

Žaidimų rytmetis Genių bibliotekoje

20170809_103315

Genių bibliotekos jaunieji skaitytojai aktyviai atsiliepė į Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro kvietimą šią vasarą išmokti naujų stalo žaidimų ir laisvalaikį leisti kitaip.

Į biblioteką atvykusi biuro darbuotoja Aušrinė Galkevičienė vaikams pristatė ir padėjo žaisti istorinės tematikos žaidimą „Notre Dame“. Šis žaidimas gana sudėtingas, skatinantis mąstyti, lavinanti strateginius įgūdžius.

Žaidimų rytmetis Genių bibliotekoje