Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Įsimintinas skaitytojų susitikimas su rašytoja

Spausdinti

Balandžio 6 d. Punios bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja, vertėja Irena Buivydaite-Kupčinskiene. Pavasariškos nuotaikos dvelksmą sukurti padėjo Gintauto Šmito vadovaujamas Punios seniūnijos vyrų ansamblis, susitikimą paįvairindamas skambiomis lyriškomis dainomis.

Bibliotekininė Irena Kaškonienė pasidžiaugė, kad gausus būrys skaitytojų nusprendė šeštadienio popietę pasinaudoti galimybe susipažinti ir pabendrauti su jų pamiltų romanų „Šimtas baltų mersedesų“, „Takas per jūrą“, „Nebaigta kalnų sakmė“, „Gyvenimo spalvos“, „Tikros ir netikros seserys“ ir kt. autore Irena Buivydaite-Kupčinskiene.

Rašytoja susitikimą pradėjo naujausio romano (tai jau tryliktoji rašytojos knyga) „Rožių dvaras“ pristatymu. Papasakojusi, kaip kilo sumanymas parašyti šį romaną bei trumpai pristačiusi jo siužetą, autorė atsakė į skaitytojų pateiktus klausimus. Buvo įdomu sužinoti, kaip gimsta romanų siužetai, per kiek laiko parašomas vienas ar kitas romanas, kiek knygų yra išvertusi iš anglų kalbos, ar pati Irena Buivydaitė mėgsta skaityti ir kokių autorių knygas ji skaito.

Visus nustebino tai, jog romaną „Rožių dvaras“ autorė parašė per keturis mėnesius, yra išvertusi virš 40 kitų autorių knygų, o mieliausi laisvalaikio užsiėmimai yra kelionės ir, žinoma, rašymas. Ko gero, tuo stebėtis nevertėtų, nes Irenos Buivydaitės tėvo sesuo – garsi lietuvių meilės romanų autorė Elena de Strozzi. Daugumai skaitytojų tai buvo naujiena.

Susitikimo pabaigoje buvo galima įsigyti naujausią romaną „Rožių dvaras“ su autorės palinkėjimais ir autografu. Gražus sutapimas, kad 13-osios knygos pristatymo metu buvo nupirkta 13-a romano egzempliorių. Kupini gerų emocijų skaitytojai palinkėjo autorei Irenai Buivydaitei parašyti dar daugiau jaudinančių romanų, o bibliotekininkei Irenai Kaškonienei – surengti dar ne vieną įsimintiną susitikimą.

Punios bibliotekos skaitytoja
Alma Davidavičienė