Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Sustoję Vaido Pračkailos kadrai

Spausdinti

Daugeliui mūsų išgirdus Vaido Pračkailos pavardę, pirmiausia prieš akis iškyla guvi, raudonskruostė, tautiniais rūbeliais apsitaisiusi stotinga moteriškė Apolionija Zizirskienė, kurios spalvingą personažą jau keturis dešimtmečius scenoje kuria energingasis Vaidas Pračkaila. Ir tik nedaugelis plačiosios tėvynės masių žino, jog be aktorinių gebėjimų Vaidas dar garsėja kaip ir puikus dailininkas, interjero bei rūbų dizaineris, scenografas ir reklamos specialistas.

Gimęs, augęs ir „sužydėjęs“ Griškabūdyje, jau nuo mažens „vaizdavo dailininką“, dėl ko, kaip pats prisipažįsta, „kalti“ meniški tėvų genai: tėvelis gražiai piešė, o mama garsėjo kaip talentinga mezgėja. Tad iš dviejų „genetinių“ tėvų pomėgių jis nusprendė išsirinkti vieną.

Supratęs, jog tapęs mezgėju savo mezginių raštais mamos tikrai „neperspjaus“, nusprendė save realizuoti kitoje meninėje sferoje: tapti dailininku. Juolab, kad ir klasės auklėtojas Zigmas Rugys, jaunuoliui dėstęs dailę, pastebėjo Vaido polinkį šiai meno sričiai. O ir pats Vaidas, ilgesingai žvelgdamas į nesibaigiantį gamtos ciklą – pavasarį atgimstančią ar rudenį oriai mirštančią gamtą, svajodavo sustabdyti ir įamžinti tas nepaprastas būties akimirkas, paversti jas spalvingomis drobėmis ir perteikti tą sustabdytą pirmapradį gamtos grožį savo tapybos darbuose.

Kaip prisipažįsta pats Vaidas, jam visą gyvenimą „niežėjo“ nagus piešti, tapyti, tačiau „infekcijai“ pasibaigus, vėl viskas grįždavo į pradinį tašką. Tačiau „inkubaciniu periodu“ pirkti ir kaupti dažai, porėmiai, teptukai ir užrašytos mintys niekur nedingo: vieną pavasario dieną viskas staiga ėmė ir „praplyšo“ spalvingais darbais ir parodomis, kuriose susirinkusieji žvelgdami į nutapytas Vaido drobes, galėjo tinkamai įvertinti šio menininko gebėjimus bei kūrybinį talentą.

Tad kai baigiantis vasaros atostogoms į širdis pasibeldžia keistas liūdesys ir rudeniu dvelkianti nostalgija, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miroslavo filialas kartu su Alytaus rajono kultūros centro Miroslavo skyriumi nusprendė išsklaidyti šį liūdesio rūką – pakvietė žiūrovus į dvigubą šventę: vestuvinių muzikantų koncertą ir dailininko Vaido Pračkailos tapybos darbų parodą „Sustojęs kadras“. Gausiai susirinkę žiūrovai turėjo galimybę grožėtis meniniais Vaido darbais, kuriuose talentingais potėpiais sustabdytas metų laikas mus grąžina į bundantį pavasarį, karštą vasarą, nukelia į nuostabių spalvų mozaika pasipuošusį rudenį ar žvarbia balta šarma apšerkšnijusią žiemą.

„Žaidžiu su spalva, faktūra, išdykauju su darbų pavadinimais. Džiaugiuosi, kai galiu sukurti ką nors nepaprasto ir originalaus“, – sako Vaidas ir priduria: „Turiu minčių šimtmečiui į priekį. Čia – tik „trupiniukai“. Tad norėtume Vaidui palinkėti kūrybinės sėkmės ir nelaukus kito šimtmečio vėl mums pabarstyti subtilių meninių „trupiniukų“, kurie pažvelgus įdėmiau virsta nepakartojamais „pračkailiškais“ perliukais.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miroslavo filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Žiūkienė