Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Kumečiuose paminėtos Lietuvai svarbios datos

Spausdinti

Kovo 9 d. Kumečiuose buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis, Kovo 11-oji – Nepriklausomybės atkūrimo diena ir Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Renginio pradžioje Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Ramutė Plytninkienė pristatė dienos veiklas ir pakvietė visus aktyviai jose dalyvauti. Teorinį užsiėmimą „Senieji lietuvių amatai. Dzūkų juostos“ vedė tradicinių amatų meistrė Renata Žiūkienė. Ji suteikė daug įdomios informacijos apie tautines juostas, jų rūšis, audimą, siūlų parinkimą, dažymą. Mokiniai, mokytojai ir tėveliai apžiūrėjo meistrės austų juostų parodą.

Dešimtą valandą visi renginio dalyviai prisijungė prie šalyje vykusios pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“. Akcijos metu sustojome ratu ir sudainavome dainą „Brangiausios spalvos“. Po to vykusiame praktiniame užsiėmime meistrė Renata Žiūkienė parodė, kaip audžiamos juostos. Meistrė pasiūlė ir patiems mokiniams pabandyti, tad nieko nelaukę renginio dalyviai nusipynė po tautinę juostelę. Vėliau vyko užsiėmimas „Šventes švenčiame išmaniai“, kurį, vadovaujami metodininkės Editos Smaidžiūnienės, vedė Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai. Mūsų mokinius sužavėjo išmanieji robotukai ir galimybė patiems juos valdyti.

Po šio užsiėmimo lietuvių kalbos mokytoja Rasa Žukauskienė įteikė mokiniams padėkos raštus už geriausius kūrybinius darbus, skirtus Lietuvai, ir už gražiausiai dailyraščiu parašytus tekstus, skirtus Tarptautinei gimtosios kalbos dienai.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio, Kovo 11-osios ir Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga visus pasveikino Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas Vytautas Prajara.

Renginį vainikavo šventinis koncertas „Šimtas poezijos posmų Lietuvai“. Mūsų mokiniai dainavo, šoko, dovanojo Lietuvai savo sukurtus eilėraščius, tekstus. Koncertą pagyvino buvusios Alytaus profesinio rengimo centro mokinės Otilijos Kavaliauskaitės atliekamos dainos. Prisijungė ir Kumečių kaimo bendruomenės kapela „Kaimynai“, vadovaujama bendruomenės pirmininkės Audronės Granskienės.

Po koncerto renginio dalyviai apžiūrėjo Kumečių bibliotekoje veikiančią Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ auklėtojos Lauros Zdanavičienės karpinių parodą, Prienų „Ąžuolo“ gimnazijos 6 klasės mokinės Rusnės Apolonskytės sukurtą plakatą (darbai skirti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui) bei skyriaus fojė surengtą Kumečių dienos centro vadovės Jolantos Leonavičienės mezginių su lietuviška simbolika parodą.

Taip buvo paminėtos Lietuvai svarbios ypatingos datos, gaivinančios mūsų tautos atmintį, primenančios valstybės tradicijas, jungiančios ne tik praeitį su dabartimi, bet ir visus Lietuvos žmones.

 

Kumečių pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja
Ramutė Plytninkienė