Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Vankiškių bibliotekos skaitytojai paminėjo Tarptautinę muziejų dieną

Spausdinti

Minėdami Tarptautinę muziejų dieną, gegužės 18-ąją dieną Vankiškių bibliotekos lankytojai  išvyko į pažintinę kelionę, kurios tikslas aplankyti  Merkinės krašto muziejus, esančius Varėnos rajono savivaldybėje. Ekskursiją pradėjome miestelio centre įsikūrusiame Merkinės krašto muziejuje. Ekskursiją vedė patyręs muziejininkas ir Merkinės krašto istorijos žinovas Mindaugas Černiauskas, kuris supažindino su Merkinės krašto daugialype istorija, pateikta šiuolaikiškai įrengtose ekspozicijose.

Įspūdžių įkvėpti ėjome iki Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centro, kur mus pasitiko šio centro darbuotoja Rimutė Finažonokienė. Darbuotoja pristatė Merkinę, upių, upelių, šaltinių kraštą su jo apylinkių gyvenimo būdu, tradicijomis ir istorine raida. Pasigrožėję „Šalcinio“ galerijoje esančiais eksponatais toliau ekskursiją tęsėme su savanoriu, buvusiu biologijos mokytoju Silvestru Pučiu.

Klausydamiesi jo pasakojimų, vaikštinėjome po miesto aikštę, dėmesį sutelkdami ties buvusia rotuše, Vazos namu bei sunykusio dominikonų vienuolyno ir bažnyčios teritorija. Sustojome prie Merkinės parapinės bažnyčios, kuri viena iš labiausiai legendomis apipintų pastatų Lietuvoje, saugančia savo praeities paslaptis. Susipažinę su šio objekto istorine ir architektūrine raida, vykome į Vinco Krėvės apdainuotą piliakalnį, nuo kurio atsivėrė gražiausia Lietuvos panoramų – Merkio ir Nemuno upių santaka.

Po neišdildomų įspūdžių toliau ėjome ant sekančios kalvos. Besiklausydami savanorio istorijų apie piliakalnius, privažiavome ir Merkinės apžvalgos bokštą. Drąsiausieji, įveikę vieną aukščiausią apžvalgos bokštų Lietuvoje, galėjo gėrėtis atsivėrusiu įspūdingu Nemuno kraštovaizdžio draustiniu, Nemuno ir Merkio santaka, Pastraujo sala, dalimi Merkinės senamiesčio, tolyn į horizontą vilnijančiais miškais.

Po įspūdžių pilnos ir saulėtos dienos, prisimindami Merkinės krašto istoriją, nuoširdžia bendryste paminėjome Tarptautinę muziejų dieną.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vankiškių filialo vyresn. bibliotekininkė
Rūta Marcinkevičienė