Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Miklusėnų biblioteka paminėjo Tarptautines muziejų ir Vyšyvankos dienas

Spausdinti

Saulėtą gegužės 18 d. popietę Miklusėnuose šurmuliavo neįprastas renginys. Miklusėnų biblioteka sukvietė skaitytojus į prasmingą renginį, skirtą Tarptautinei muziejų dienai ir Tarptautinei ukrainiečių šventei – Vyšyvankos dienai paminėti.

Pradžioje paminėjome Tarptautinę muziejų dieną. Džiugu, kad ir Miklusėnai turi Liaudies meno centrą-muziejų „Auksarankiai“, kurio šaunioji įkūrėja ir direktorė yra Linutė Bunikienė. Muziejaus dienos proga direktorei Linutei Bunikienei Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas skyrė padėką už švietėjišką veiklą ir ilgametį bei nuoširdų bendradarbiavimą su biblioteka. Pagerbę muziejininkus paminėjome ir Vyšyvankos dieną.

Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną.

Vyšyvanka (ukr. Вишиванка) – liaudiškais geometriniais raštais siuvinėti marškiniai. Ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Vyšyvankos diena yra Ukrainos šventė, skirta Ukrainos kultūros ir tradicijų šventimui. Ji simbolizuoja pasididžiavimą ukrainiečių tauta ir jos paveldu.

Paminėti šias dvi prasmingas šventes Miklusėnų biblioteka sukvietė ne tik bibliotekos skaitytojus, bet ir meno kolektyvus. Savo meninę programą ir skambias dainas atliko kapela „Bočiai“ (vadovas Juozas Sipavičius), atlikėja Otilija Kavaliauskaitė, AMBC ansamblis „Pavakarys“ (vadovai Regina ir Alvydas Tamašauskai), skambant gitarai dainavo Sergejus Murauskas.

Savo meninę programą ir skambias dainas susirinkusiems dovanojo ir pabėgėlių nuo karo ukrainiečių vaikai, o savo močiutės ukrainietiškų siuvinėtų dirbinių parodą paruošė Alytaus rajono asmenų su negalia pirmininkė, ukrainietė Liudmila Makselienė.

Vėliau ukrainiečiai vaišino savo tradiciniais patiekalais, papasakojo renginio dalyviams apie jų tradicinės šventės Vyšyvankos papročius ir istoriją. Juk ne veltui yra sakoma, kad „esame žmonės ir galime būti gražūs kaip ryto tekėjimas. Tvirti, kaip medžiai, apglėbę laiko tėkmę. Tyri, kaip šaltinio vanduo. Ir prasmingi, kaip žemė. Esame žmonės ir kasdien auginame savo gyvenimą… Gyvenimą, kuriame viešpatauja taika ir meilė, tikėjimas ir viltis…“/„Sielos gelmės“/.

Linksma, su skambia muzika, dainomis ir šokiais, prasminga, geras emocijas dovanojanti gerumu vainikuota šventė paliko neblėstančius prisiminimus. Bibliotekininkė Dalė taria nuoširdų ačiū renginio svečiams, dalyviams ir bibliotekos skaitytojams. Linkiu Jums gražios, saulėtos ir pozityvias emocijas dovanojančios, jau į duris besibeldžiančios vasaros.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miklusėnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalė Kočiūnė