Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Rajono viešojoje bibliotekoje vyko pakartotiniai LIBIS mokymai

Spausdinti

Gegužės 15 d. Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų darbuotojos susirinko į mokymus „Kaip ibiblioteka.lt susijusi su LIBIS?“ Šių mokymų tikslas – gerinti bibliotekininkų įgūdžius, kurie užtikrintų malonią skaitytojų patirtį, naudojantis bibliotekos filialų paslaugomis.

Balandžio 24 d. pirmoji bibliotekininkių grupė jau dalyvavo LIBIS mokymuose, tad šiandien į rajono viešosios bibliotekos mokymų klasę rinkosi jau antroji bibliotekos darbuotojų grupė.

„Tokie mokymai yra išties reikalingi, nes tiek neseniai filialuose dirbančioms, tiek ir ilgametėms filialų darbuotojoms dažnai kyla įvairiausių klausimų dirbant su „įnoringa“ LIBIS programa. Tad tokių mokymų metu ir bandoma šiuos klausimus išspręsti su patyrusių specialistų pagalba. Apie tokių mokymų poreikį liudija ir tas faktas, jog pati mokymų idėja kilo patiems darbuotojams. Smagu, jog bibliotekos darbuotojai yra sąmoningi, nes mokymai vyksta pačių darbuotojų iniciatyva, laisvanorišku principu“, – sakė rajono viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas pabrėždamas mokymų naudą ir svarbą.             

Patirtimi su kolegomis vėl dalinosi Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Laimutė Ramaškevičienė ir Verebiejų filialo vyresnioji bibliotekininkė Irma Žvinakienė. Kolegėms teko pabūti ir skaitytoju, ir bibliotekininku. Mokymų metu tikrinome, kokias paieškos užklausas rekomenduoti skaitytojams, kokius uždėti paieškos filtrus, kaip sukurti vienkartinį slaptažodį, ieškojome būdų, kaip padėti skaitytojams, kurie ne taip dažnai naudojasi informacinėmis technologijomis.

Tenka pripažinti, kad prieš keletą metų atnaujinta Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema kelia iššūkių. Tad daug klausimų kilo dėl darbinės LIBIS aplinkos ir jos funkcijų. Tikimės, kad šie mokymai praplės kolegių kompetencijas ir įgūdžius, kurie užtikrins patogų ir greitą Alytaus rajono skaitytojų aptarnavimą.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Nuotr.: Remigijus Muzikevičius