Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Minint monsinjoro Stanislovo Stankevičiaus 90-metį Venciūnų bibliotekoje surengta spaudinių ir kraštotyros dokumentų paroda

Spausdinti

Alovėlės bažnytėlėj
An kalnelio pastacyta,
An kalnelio pastacyta,
Šventais kryžiais apstacyta.
Šventais kryžiais apstacyta,
Žaliais medziais apsodzyta.
O joje ten kunigėlis
Kaip iš dangaus aniuolėlis
Sėdz bažnycion jis ilgai,
Išriš jis griekus pigiai.

(Posmai iš giesmės)

Šių metų gegužės 12 dieną buvusiam ilgamečiui Alovės klebonui monsinjorui Stanislovui Stankevičiui būtų sukakę 90 metų. Tačiau 2023 metais balandžio 5 dieną savo žemišką kelionę ir tarnystę jis baigė ir iškeliavo į amžinybę.

Tai buvo nepaprastas žmogus, tikras Dievo ir žmonių tarnas, kuris dalijo žmonėms šviesą. Anot kunigo, jis niekada nesigailėjo, kad tapo kunigu: „Kitur nepritapčiau, nemokėčiau elgtis. Aš esu laisvas žmogus, tarnaujantis kitiems – visur einu, važinėju, šauliškoje veikloje dalyvauju. Matyt, tam žmogus esi skirtas“.

Ir apie jaunimą Tėveliukas turėjo savo nuomonę. Gyvenime visko matęs, klebonas ragino jauną žmogų labiau vertinti, būti kuo daugiau kartu, bendrauti, kreipti gera linkme. Tolerancija, pagarba kito nuomonei – šių vertybių pagrindu jis rėmėsi bendraudamas su paaugliais ir jaunimu.

Už atvirą ir nuoširdų bendravimą su parapijiečiais kunigui S. Stankevičiui pirmam rajone 2007 m. buvo suteiktas Alytaus rajono Garbės piliečio vardas. 2016 m. gruodžio 12 d. Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus suteikė klebonui Jo Šventenybės kapeliono – monsinjoro titulą. „Yra viskas suplanuota – išnyks šiti dalykai, ateis kiti dalykai, bet bažnyčios niekas nenugalės“. Su tokiomis mintimis poilsio iškeliavo mūsų visų mylimas ir gerbiamas TĖVELIUKAS, monsinjoras Stanislovas Stankevičius.

Monsinjoro Stanislovo Stankevičiaus 90-mečio proga Venciūnų bibliotekoje surengta spaudinių ir kraštotyros dokumentų paroda, kurią visus kviečiame aplankyti.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Venciūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Jaruševičienė