Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Užubalių filiale – Velykų pasiruošimo dirbtuvės

Spausdinti

Kovo 28-29 d. Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Užubalių filiale vyko tikrų tikriausios Velykų pasiruošimo dirbtuvės. Dirbome išsijuosę: dažėme, marginome, lipdėme ir paišėme – ruošėme margučius Velykoms. Moterys ne tik dažė kiaušinius, bet ir dalinosi marginimo būdais bei papročiais. Buvo įdomu išgirsti istorijas apie kitų šalių papročius.

Jos taip pat dalinosi savo vaikystės prisiminimais, Buvo tikima, kad Velykų naktį vaikšto Velykų bobutė ir deda ant palangės ir prie lovos margučius. Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes tai buvo laikoma gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Labai svarbūs ir kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai.

Į edukaciją atvykusios moterys: Marytė, Virginija, Leonora, Ramunė, Jolanta, Diana, Rima, Felomena, Violeta – pasidalino Velykų papročių puoselėjimu savo šeimose.

Bibliotekininkė po kiaušinių marginimo mokymų atskleidė visus marginimo vašku ypatumus ir paslaptis. Šį tradicinį būdą išbandė visos dalyvės. Visų margučiai labai ypatingi ir saviti – tokių pačių padaryti neįmanoma.

Bibliotekos skaitytoja Virginija šiemet nustebino savo atsivežtais veltais kiaušiniais. Tai šlapiuoju būdu apvelti kaišiniai – muiliukai. Tokių nuostabių ir naujoviškų dar nematėme.

Mažoji Mėta nuostabiai įvaldė kiaušinių dažymą su popierinėmis servetėlėmis ir dažais. Ji išbandė ir dekupažo techniką. Taip pat marginome ir su nagams lakuoti  skirtu laku.

Europietiškoje tradicijoje velykinis kiškis simbolizuoja atgimimą, prisikėlimą – lygiai taip pat, kaip ir naujo mėnulio gimimas. Darėme kiškius iš senų pageltusių popieriaus lapų – jie puošia velykinių vaišių stalą arba dovanojami vaikams. Smagu kartu ruoštis šventėms.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Užubalių filialo vyresn. bibliotekininkė
Rima Abečiūnė