Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Saugesnio interneto savaitė Krokialaukio bibliotekoje

Spausdinti

Minėdami Saugesnio interneto savaitę Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos 2 – 5 klasių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose, skirtuose saugiam elgesiui internete. Jų metu dalyviai išklausė teorinę dalį apie saugumą internete, asmens duomenų panaudojimą, saugojimą, sužinojo, kuria informacija internete jie gali dalintis, o kuria ne, kas gali nutikti atskleidus per daug informacijos apie save ir kt. Vyko diskusijos apie tai, su kuo mokiniai bendrauja žaidimuose, su kuo susirašinėja žinutėmis, kokia informacija dalijasi, aiškinomės, kaip reikia elgtis skirtingose situacijose.

Išklausę teorijos, dalyviai pasitikrino žinias spręsdami saugaus interneto testus, jiems skirtas praktines užduotis. Mokiniai išgirdo, kaip svarbu neviešinti asmeninių duomenų, nebendrauti su nepažįstamaisiais internete.

Aktyvus dalyvavimas diskusijose bei atliekant individualias ir grupines užduotis, parodo, kad šios temos mokiniams aktualios ir reikalingos. Tikimės, kad mokymuose dalyvavę moksleiviai tikrai mokės saugiai elgtis internete.

Įgyvendinę įvairias šviečiamąsias saugesnio interneto veiklas, dar nusprendėme dalyvauti bibliotekų darbuotojams skirtame konkurse „Kritinį mąstymą ugdykime kartu!“

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė