Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

„Gimtųjų žodžių apkabintas ir gyvas kalboje“

Spausdinti

Kalba – tai gyvas, nuolatos kintantis organizmas. Svarbiausia kalbos paskirtis – būti žmonių bendravimo priemone, atlikti komunikacinę funkciją. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, tautos vertybių, tokių kaip būdo, papročių, mąstymo išraiška. O apie tai, kad kalba nuolatos kinta, kaip ir kodėl, mums praneša kalbininkai.

Vasario 2 d. Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miroslavo filiale vyko garsiniai skaitymai ir diskusija „Gimtųjų žodžių apkabintas ir gyvas kalboje“, kurioje apžvelgėme XX a. lietuvių rašytojus bei jų indėlį į dabartinę kalbą.

Miroslavo gimnazijos septintos klasės mokiniai drauge su mokytoja Aušra Asakavičiene į biblioteką atėjo labai linksmai nusiteikę ir įsijungė į aktyvią bei argumentuotą diskusiją su bibliotekininke. Danielius Žūkas pateikė daugiausiai teisingų atsakymų ir visą diskusiją buvo aktyviausias. Prisiminėme Kazimierą Būgą, Juozą Balčikonį, Joną Jablonskį, nepamiršome pakalbėti ir apie pirmąją lietuvišką knygą.

Bibliotekininkei davus užduotį surasti lietuvių autorių knygas, pirmosios suskubo mergaitės. Puikiai orentuodamosios bibliotekos aplinkoje jos greitai surado norimą knygą. Vėliau visi žaidė žaidimą apie Lietuvą, kuriame taip pat teko atsakinėti į klausimus apie lietuvių kalbininkus. Pamoka prabėgo akimirksniu, o vaikai paliko biblioteką žadėdami sugrįžti. 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miroslavo filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Žiūkienė