Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Pivašiūnų bibliotekoje vyko popietė „Maži stebuklai virsta realiais darbais“

Spausdinti

Vasario 8 dieną Pivašiūnų bibliotekoje vyko popietė „Maži stebuklai virsta realiais darbais“. Šios skaitymo skatinimo programos tikslas – skatinti mokinius domėtis ir skaityti knygas, ugdyti kūrybiškumo ir atsakomybės kompetencijas.

Šis tęstinis projektas Pivašiūnų bibliotekoje vyksta jau ne vienerius metus. Šiais metais jis vadinasi „Maži stebuklai virsta realiais darbais“. Bendradarbiaujant su Pivašiūnų gimnazija ir LKKSS Vilniaus skyriaus pirmininku atsargos pulkininku Arūnu Dudavičiumi šiemet į projektą įtraukti gimnazijos 2-4 klasių mokiniai. Jiems nupirktos ir padovanotos knygos, atrinktos iš skaityti rekomenduojamų knygų sąrašo. Tai antrokams rekomenduojama V. Platzner knyga „Gediminas ir Vilniaus įkūrimo legenda“, kurioje pasakoja apie kunigaikštį Gediminą, kuris kartu su vaikais leidosi į medžioklę, aiškinosi pranašišką Gedimino sapną, sprendė įvairius galvosūkius bei Vilniaus įkūrimo legendą.

Antroji antrokams rekomenduojama knyga – Astridos Lindgren „Lota iš Pramuštgalvių gatvės“. Joje pasakojama apie name Pramuštgalvių gatvėje gyvenančius tris vaikučius –Joną, Miją Mariją, Lotą, tėtį, mamą bei mamos pasiūtą didelį rožinį paršelį Meškių. Name Pramuštgalvių gatvėje žaidimams ir linksmybėms nėra galo, tačiau daugiausia išdaigų iškrečia mergaitė vardu Lota.

3 klasės mokiniams rekomenduojamoje A. Lindgren knygoje „Mijo, mano Mijo “pasakojama apie devynmetį berniuką vardu Vilhelmas, draugų vadinamą Bosu, kuris sutinka malonią krautuvininkę. Pastaroji paprašo išsiųsti laišką ir už tai jį apdovanoja obuoliu. Taip prasideda virtinė įvykių, kurių dėka berniukas patenka į paslaptingąją Topolių šalį, kurią valdo jo tėtis. Berniukui patinka Topolių šalyje, tačiau greitai paaiškėja, kad šiame pasaulyje ne viskas taip nuostabu, kaip atrodė iš pradžių, nes anapus šalyje gyvena piktasis riteris Krato, kurio neapykanta tokia stipri, kad net žemė aplink jo pilį nederlinga. Jis grobia vaikus ir atima visų aplinkinių džiaugsmą, tad berniuko tikslas – nugalėti piktąjį riterį Kato. Norėdamas tai padaryti berniukas išsiruošia į pavojingiausią savo gyvenimo kelionę.

Dar viena rekomenduojama skaityti knygelė – tai tos pačios A. Lindgren parašyta istorija „Broliai Liūtaširdžiai“. Tai pasakojimas apie du brolius, kurie dėl tam tikrų aplinkybių miršta vos kelių mėnesių skirtumu ir abu patenka į pomirtinį pasaulį – Nangijalą, kuriame pildosi visi norai, o aplinka – vis tokia pat graži kaip ir žemėje. Bet ramų Nangijalos slėnių gyvenimą sudrumsčia tironas Tengilis ir siaubą kelianti pabaisa Katla. Broliai leidžiasi į nuotykių ir pavojų kupiną kelionę, norėdami įveikti blogį ir išvaduoti pavergtus Nangijalos žmones.

4 klasei rekomenduojama knyga – Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“, kurioje pasakojama apie auksaplaukį berniuką vardu Mažasis princas, keliaujantį po skirtingas planetas, ieškantį draugų ir bandantį pažinti tų planetų gyventojus, suprasti juos ir rasti atsakymus į daugybę jam kylančių klausimų – kartais visiškai naivių, tačiau labai tikslių ir svarbių. Jis sutinka įvairių planetų gyventojus, kurie dažniausiai įkūnija žmogiškąsias ydas ir parodo kelią vertybių link. Ką jau kalbėti apie ikoniškuosius epizodus su lape ir rože, kurie be moralizavimo moko draugystės ir santykių paslapčių.

Gautas knygas kiekvienos klasės mokiniai skaitė tiek namuose, tiek ir klasėse su savo mokytojomis. Atėjus atsiskaitymo metui Pivašiūnų gimnazijos 2-4 klasės mokiniai rinkosi bibliotekoje, kurioje kiekvienas individualiai skaitė jiems labiausiai iš gautos knygos patinkantį epizodą, piešė piešinius bei pasakojo, kas jiems labiausiai įsiminė iš perskaitytų knygų bei ko išmoko iš jų.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Pivašiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Irma Patinskaitė