Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Šiaurės šalių literatūros savaitė Krokialaukio bibliotekoje

Spausdinti

Lapkritis sukviečia visus į Šiaurės šalių literatūros savaitės renginius, kurie skatina skaityti, plėsti akiratį, domėtis Šiaurės šalių rašytojų kūryba. Šią savaitę Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklose ir bibliotekose įvairiomis kalbomis skaitoma balsu, rengiamos parodos, diskusijos ir kita kultūrinė veikla.

Krokialaukio bibliotekoje taip pat vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai vaikams „Auštant“, kuriuose dalyvavo gimnazijos 5 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja S. Urbanavičiene. Mokiniai jaukioje žvakių šviesoje skaitė ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Kartu su mokiniais buvo kalbamasi ir apie Šiaurės šalis, kur jos yra, kas yra Šiaurės šalių literatūros savaitė ir kokios jos tradicijos.

Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Astridos Lindgren sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Galbūt todėl, kad ir suaugusieji, ir vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save?

Šių metų skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Dauguma mūsų, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena šiltą laukimo jausmą, jaukumą ir bendrystę. Todėl mokiniai gamino dovanėles, kurias per Kalėdas galėtų padovanoti draugams ar šeimos nariams.Valandėlė prabėgo greitai ir turiningai.

Bibliotekoje parengta Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda, „Knygos iš šiaurės“, tad pasirinkti ką skaityti tikrai yra iš ko.

Linkime, kad knygose skaitytos istorijos šviestų, šildytų ir rastų vietą širdyse.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė