Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Skelbiamas kūrybiškiausios anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“

Spausdinti

Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau nuo senų laikų pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas buvo ir knyga. Knygose galime leistis į keliones po egzotiškas šalis, patirti kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimo išminties kupinų istorijų, egzistencinių apmąstymų. O kokias patirtis siūlo jūsų asmeninė biblioteka? Kokias knygas vertinate ir branginate jūs?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama knygynų tinklu „Vaga“ ir viešosiomis bibliotekomis, ketvirtą kartą kviečia skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Svarbu KŪRYBIŠKUMAS, todėl anotacija gali būti eiliuota, eseistinė, akademinė ar net gali turėti parodijos bruožų.

Minėdami 700-ąjį Vilniaus gimtadienį, įvedame vieną papildomą taisyklę: anotuojamoje knygoje turi būti aprašytas, paminėtas, vienu ar kitu aspektu atsiverti Vilnius. Vilnius gali būti veiksmo vieta, prisiminimas, sapnas, užuomina, reikšminga nuoroda, veikėjas, veikėjo miestas… Kviečiame rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą, susijusią su Vilniumi. Pasirinkta užsienio autoriaus knyga turi būti išversta į lietuvių kalbą. Taip pat kviečiame nufotografuoti savo knygų lentyną ir atskleisti, kaip atrodo jūsų knygų pasaulis.

Konkurse kviečiami dalyvauti moksleiviai, studentai, visi kiti literatūros mėgėjai – tiek plunksną jau įvaldę ar mėgstantys rašyti kartkartėmis. Konkurso dalyviai rungsis keliose amžiaus grupėse.

Kaip vyks konkursas?

  • Pirmas veiksmas: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka – būtina konkurso darbo dalis.
  • Antras veiksmas: trumpai ir kūrybiškai aprašykite (iki 2000 spaudos ženklų su tarpais) mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
  • Trečias veiksmas: anotaciją lietuvių kalba iki gruodžio 12 d. atsiųskite elektroniniu paštu Konkursai@lnb.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę arba slapyvardį, amžių, apžvelgiamo kūrinio autorių ir pavadinimą.

Plagijuotos anotacijos nebus vertinamos. 

Kūrybiškiausi ir originaliausi specialios vertinimo komisijos išrinkti darbai bus skelbiami Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas. Keturis nugalėtojus išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą.

Darbus vertins Nacionalinės bibliotekos darbuotojai: Eglė Baliutavičiūtė, dr. Dalia Cidzikaitė, Silvija Stankevičiūtė, dr. Dainius Vaitiekūnas ir Deimantė Žukauskienė.

Laimėtojai bus apdovanoti Nacionalinės bibliotekos ir knygynų tinklo „Vaga“ prizais.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija