Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Alovės bibliotekoje vyko susitikimas su knygos „Iškasti lobiai“ autore Birute Vitkauskiene

Spausdinti

Susitikimas su pedagoge, puoselėjančia etnokultūrą, knygos „Iškasti lobiai“ autore Birute Vitkauskiene sukvietė gausų būrį Alovės bibliotekos skaitytojų. Dauguma jų – Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai.

Autorė supažindino su knyga, pasakojančia apie Alytuje gyvenančią tautodailininkę Danutę Bozienę, jos kūrybos ir gyvenimo kelią. Lankytojai su liaudies menininkės darbais susipažino čia surengtoje rankdarbių parodoje „Atėję iš pasakų“. Parodoje buvo eksponuojami ne tik žinomų pasakų herojai, bet ir jos austos juostos – rinktinės ir kaišytinės. Nors tautodailininkė susitikime dalyvauti negalėjo, bet darbai kalbėjo už ją.

Džiugu, kad kūrėjos veikla, jos gyvenimo ir kūrybos fragmentai, rankdarbių nuotraukos surado vietą leidinyje, kurio sumanytoja – Birutė Vitkauskienė.

Didelę pedagoginę patirtį turinti knygos autorė praktinio užsiėmimo metu apgalvotai ir įtaigiai pateikusi vaikams įdomias užduotis skatino vaikus kūrybiškai ir smagiai jas atlikti, o svarbiausia – pamilti knygą. Atlikę užduotis jie garsiai perskaitė iš atskirų žodžių sudėliotas patarles: „Knyga – pasaulį girdanti išminties upė“, „Kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras“ ir kt. Gerų emocijų netrūko. Žinoma, vaikai visada labiausiai laukia apdovanojimų. Viešnia net ir tuo pasirūpino.

Dar viena labai svarbi renginio dalis – skaitymo iššūkį ,,Vasara su knyga“ įveikusių skaitytojų apdovanojimas ARSVB direktoriaus pasirašytais diplomais. Ne pirmą kartą skaitymo iššūkį įveikė sesės Rugilė ir Rimantė Miškauskaitės, broliukai Mykolas ir Jokūbas Jablonskai, Viktorija Valatkaitė, Gabrielė Matulevičiūtė, Lukrecija Taraškevičiūtė. Šiais metais diplomai įteikti 14 skaitymo iššūkio užduotis įveikusių skaitytojų.

Knygos autorei Birutei Vitkauskienei dėkojame už prasmingai praleistą laiką, o visiems pakartosiu vaikų sudėliotą posakį: „Knyga yra dovana, kurią gali atidaryti vėl ir vėl.“

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė