Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

„Per paveldą – į istoriją!“

Spausdinti

Šių metų Europos paveldo dienų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ – kviečia pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese. Rugsėjo 8-17 dienomis vyko gausybė įvairių nemokamų renginių, kuriuose kiekvienas galėjo rasti jam tinkančių edukacijų ar veiklų.

Prie paveldo saugojimo bei jo pažinimo prisijungė ir Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miroslavo filialo skaitytojai ir Miroslavo gimnazijos 5-8 klasių moksleiviai. Ta proga bibliotekininkė Nijolė Žiūkienė su fizinio lavinimo mokytoja Aušra Asakavičiene organizavo žygį nuo Olakalnio į Dapkiškių kaime esantį Dapkiškių dvarą.

Įveikus daugiau nei dešimt kilometrų dvare mus pasitiko dvaro šeimininkai Valdas ir Jurga Statulevičiai. Jie supažindino mus su Simono Konarskio biografija ir įteikė paruoštas komandines užduotis. Nors ir pailsę, bet linksmi, pasklidome po dvaro teritoriją atlikti parengtų užduočių, kurios buvo paruoštos labai išradingai.

Norint pateiktas užduotis atlikti sėkmingai, komandų dalyviams teko ne tik apžiūrėti autentiškus dvaro rūsius ir parkus, bet tuo pačiu metu dar ir išspręsti įvairias logines užduotis. Visi dalyviai liko sužavėti tiek ir pačiu dvaru, tiek ir jį supančiu aplinka. O ir gamta iš pat ryto dovanojo nuostabų orą: kol žygeiviai ėjo į dvarą – buvo vėsiau, o įdienojus visus jau lepino šilta saulytė.

Visiems įveikus užduotis buvome pakviesti saldžiam prizui: kepti zefyriukų. Šiuo žygiu mes prisidėjome prie Europos paveldo dienų, tikėdamiesi, kad kitais metais atsiras dar daugiau žygio entuziastų. Nes Miroslavo seniūnija be galo turtinga kultūrinio paveldo objektais, kuriuos noriai lankome mes patys ir rekomenduojame draugams bei pažįstamiems. Tačiau visuomet malonu apsilankyti ir kaimyninėse seniūnijose, kur visada galima pamatyti kažką tai naujo, įdomaus, neatrasto arba pamiršto. Tikėkimės, jog taip ir nutiks sekančiais metais.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miroslavo filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Žiūkienė