Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Vankiškių filiale vyko Europos paveldo dienoms skirta viktorina

Spausdinti

Rugsėjo 8-17 dienomis  Lietuvoje vyko Europos paveldo dienų renginiai, kuriais buvo siekiama supažindinti visuomenę su kultūros paveldu, paskatinti geriau pažinti ir suprasti kultūros paveldo objektų vertę bei juos saugoti.

Tačiau nereikia svetur ieškoti įstabių kultūros paveldo objektų, nes pats gražiausias kultūros paveldas yra visai šalia mūsų: su didinga istorine praeitimi ir nepakartojamais gamtos paminklais. Štai  Miroslavo seniūnija, žavinti turistus istorine praeitimi ir gamtos grožiu, yra turtinga ne tik piliakalniais, bet ir kitais lankytinais gamtos paminklais bei nekilnojamojo paveldo registre įrašytais objektais. Tad visi norintys iš arčiau pažinti Miroslavo seniūnijoje esančius objektus bei sužinoti jų turtingą istoriją buvo pakviesti į Vankiškių biblioteką, kurioje vyko viktorina „Dainavos regiono paveldas“.

Atsakinėdami į viktorinos klausimus drauge prisiminėme Miroslavo istoriją, lankytinas vietas, statinius, archeologinius objektus. Taip pat vyko ir bendro pobūdžio žinių viktorina, kurios metu prisiminta Dzirmiškių, Žilvios, Olakalnio koplyčia bei legendomis apipinti Kaukų, Obelytės, Žilvios piliakalniai. Neliko pamiršta ir Balkasodžio koplyčia, Miroslavo miestelio senosios žydų kapinės, Kumečių tvenkinio užtvanka (Kumečių krioklys), Druskelės šaltinis, Dailininko Antano Žmuidzinavičiaus tėviškė bei kita, įstabiais lankytinais objektais garsėjanti Miroslavo istorija.

Pasibaigus viktorinai visi  dalyviai buvo apdovanoti prizais. Smagu, jog dar yra nemažai žmonių, neabejingų kultūrai bei savo krašto istorijai. Nes tik suvokdamas ir pažindamas kultūros vertę bei jos reikšmę, žmogus gali perduoti ateities kartoms ir savo krašto istoriją.  

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vankiškių filialo vyresn.bibliotekininkė
Rūta Marcinkevičienė