Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Ekskursija pėsčiomis po Butrimonių miestelį: kultūros paveldo objektų lankymas

Spausdinti

Europos paveldo dienos – tai didžiausias kultūros paveldo pažinimui skirtas dalyvaujamasis renginys, vykstantis rugsėjo mėnesį visoje Europoje (48 Europos kultūros konvenciją pasirašiusiose šalyse). Renginio tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą, manant, jog visuomenė gali prisiimti atsakomybę už kultūros paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms tik jį pažindama ir geriau suvokdama jo vertes bei reikšmę tiek šalies, tiek ir vietos bendruomenei bei atskiriems individams.

Europos paveldo dienoms paminėti Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialo vyresn. bibliotekininkė Asta Daironienė 2023 m. rugsėjo 15 d. pakvietė į unikalią pažintį su Butrimonių miestelio kultūros paveldu. Butrimonių gimnazijos ugdytiniai kartu su istorijos mokytoja Dalia Adžgauskiene prisijungė prie ekskursijos pėsčiomis po Butrimonių miestelį – kultūros paveldo objektų lankymo.

Pagal ką mes atpažįstame Butrimonių miestelį, įsikūrusį trijų kelių sankryžoje: iš Vilniaus į Alytų ir Punią? Kuo ypatinga miestelio aikštė, kurioje turgaus vieta buvo jau iki XVIII a. pab., su unikaliu gatvių tinklu, išlikusiu iki šių dienų? Kodėl svarbu išsaugoti senąją miestelio dalį, kur vienintelė tokio pobūdžio aikštė Lietuvoje, apsupta XX a. pr. pirklių ir amatininkų namų? Kiek sveria tonų miestelio centre esantis akmuo, ant kurio 1999 m. buvo iškaltas užrašas „Kovojusiems už Lietuvos Nepriklausomybę“? Kas žinoma apie kitus kultūrinio paveldo objektus Butrimonyse?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakė III g klasės gimnazistės: Miglė Kmieliūtė, Evelina Kuprusevičiūtė, Aistė Lukoševičiūtė, Paulina Pikauskaitė – plačiau supažindino su Butrimonių miestelio lankomais objektais: Išganytojo bažnyčia, Butrimonių žydų senosiomis kapinėmis, paminklu partizanams Butrimonių kapinėse, miestelio istorija.

Europos paveldo dienos – puikus metas iš arčiau susipažinti su mus supančiais kultūros objektais, suprasti jų vertę ir reikšmę, istorijos tęstinumą. Ši ekskursija praturtino mokinių patirtį, leido pažinti gimtąjį kraštą.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Butrimonių filialo vyresn. bibliotekininkė
Asta Daironienė