Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Rumbonių kaimo kapinėse aplankytas Juzefos Korevaitės  paminklas

Spausdinti

Šiųmetė Europos paveldo dienų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija” – kviečia pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese. Juk visus kultūros paveldo objektus kūrė ir tebekuria žmonės, jų kauptos žinios, tobulinti įgūdžiai, patirtis. Prie kiekvieno iš jų kūrimo yra prisilietusi kūrėjo vaizduotė ir įgudusios meistro rankos. Šiemet jau 30-ąjį kartą, rugsėjo mėnesį visi yra kviečiami į kultūros paveldo pažinimo šventę. Rugsėjo 8–17 dienomis visoje Lietuvoje vyksta daugybė nemokamų renginių.

Šiemet prie šios gražios idėjos prisijungė ir Praniūnų filialas. Rugsėjo 9 d. apsilankėme greta Rumbonių bažnyčios esančiose kapinėse, kurios įkurtos ir pašventintos 1799 m. Jose yra vienas išskirtinis objektas – grafaitės Juzefos Korevaitės kapo balto marmuro paminklas, paskelbtas respublikiniu dailės paminklu ir įtrauktas Nekilnojamų kultūros vertybių registrą. 1908 m. mirus dukrai grafas Varšuvoje užsakė sukurti paminklą žymiam lietuvių kilmės skulptoriui Pijui Velionskiui pagal išlikusias J. Korevaitės fotografijas. 1918 m. spaudoje apie skulptūrą buvo rašoma: „dvarininko Korevos dukters Julės itališko marmuro stovyla, kainavusi tūkstantį rublių.“

Buvo labai įdomu susipažinti su savo krašto kultūros paveldo objektu.  Bet norėjosi ne tik aplankyti ir išgirsti jo atsiradimo istoriją, o ir prisidėti prie šio paminklo aplinkos sutvarkymo. Kas jei ne mes patys prisiminsime, gerbsime, saugosime šalia mūsų esančius kultūros paveldo objektus.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Praniūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalia Ramanauskienė