Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Rajono bibliotekininkai rekomenduoja: Sarah Pinborough „Ydingas ratas“

Spausdinti

„Privalote perskaityti šį trilerį… Velniškai genialus!“ / Stephen King „Makabriškas… Manipuliatyvus žaidimas jūsų mintimis.“ / The New York Times Book Review

„Labiausiai iš vėžių išmušanti knyga su labiausiai nenuspėjamu įvykių posūkiu pabaigoje. Perskaitykite, kol kas nors dar nespėjo sugadinti viso malonumo papasakodamas jos pabaigą!“ / John Connolly

Apie autorių

Sarah Pinborough (g. 1972 m. Milton Keynes, Anglijoje) – jaunimo ir suaugusiųjų pripažinimo sulaukusi rašytoja. Moteris apie savo asmeninį gyvenimą neatvirauja – žinome tik tiek, kad vaikystėje po antklode ji susižavėjusi skaitydavo legendinio detektyvų ir siaubo romanų rašytojo Stepheno Kingo knygas. Šiandien jau pats Stephenas Kingas giria Sarah Pinborough knygas. Rašytoja neketina sustoti ir kasmet skaitytojams pristato po naują kūrinį. Sarah šešis metus dirbo mokytoja – tai padėjo jai suprasti paauglių mąstymą ir praverčia kuriant įtikinamus jų charakterius savo romanuose. Kai nusprendė mesti mokytojos darbą, rašymas tapo pagrindine jos profesija.

Knygos siužetas

Administratorė Luiza įsimyli psichoterapeutą, kuriam dirba. Gana greitai tampa jo meiluže ir  geriausia to vyro žmonos drauge. Santykiai ne visai normalūs. Luiza negali nutraukti santykių nei su vienu, nei su kitu ir baisiausiai kankinasi. Gana greitai prasideda keisti dalykai. Autorei aprašant Adelę (meilužio žmoną) atrodo, kad ji patekusi į smurtautojo nagus ir išnaudojama. Stebint Deividą (meilužį) mąstai, ar tikrai viskas būtent taip? O gal neadekvati jo žmona? Taip ir sukasi visa istorija – Luiza pasineria į nesveikus santykius ir melą, nepajėgia sustoti, kol pasiekiama riba. Lygiagrečiai su dabartimi vis pasakojama apie Adelės praeitį, kuri kuo toliau, tuo kelia daugiau klausimų.

LUIZA

Kai vyras ją paliko, mažametis sūnus tapo visu jos pasauliu, o psichiatro sekretorės darbas – vieninteliu būdu išsilaikyti. Viskas pasikeičia, kai ji susipažįsta su Deividu.

DEIVIDAS

Jaunas, žavingas ir žavus – Luiza negali patikėti, kad toks vyras galėtų į ją net žvilgtelėti, juolab pajusti jai aistrą. Tačiau tada ji sutinka Adelę, Deivido žmoną, ir įvykių tėkmė šiurkščiai pakrypsta kita linkme.

ADELė

Veriančiai graži, elegantiška ir miela naujoji Luizos draugė atrodo tobula. Kol Adelė ir Deividas pakaitomis siekia Luizos dėmesio, jos mintis vis labiau apsėda ši nepažįstamųjų pora ir painus jų santykių raizginys. Akivaizdu viena – Adelės ir Deivido santuoka yra iškreipta. Ir kaip toli žmogus gali nueiti, kad šitai nuslėptų.

Asmeninė nuomonė

Rekomenduoju būtinai perskaityti šią meistrišką knygą. Tik, kad ir kas benutiktų, neišduokite šios istorijos pabaigos.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Radžiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Irena Kuncevičienė