Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Santaikoje – Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti skirta paroda „O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį…“

Spausdinti

O spalvotoji knygele,
vesk mane į savo šalį,
savo šalį stebuklingą,
kur žiedais į žemę sninga,
kur žvaigždėm į žemę lyja.
O dangus tai lino laukas,
o po langu pinavijai
gieda strazdas.
Aukso plaukus

prasiskleidus, basakojė
bėga vasara žolynais,
parugėm ir avietojais.
Paukščio snapą sidabrinį
sergsti medis, žvėrys šneka,
o širdelė mano plaka…
Tavo lapai – tai sparneliai,
imk mane į savo šalį.

/Janina Degutytė/

Santaikos bibliotekoje šį mėnesį surengta virtuali paroda„O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį…“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo danų rašytojo, poeto Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.

Vaikų literatūra turi gilias šaknis. Pasaulinės vaikų literatūros pradžia – Antikos mitai, įvairių šalių liaudies kūryba, Ezopo pasakėčios, Viduramžių epas. Pirmosios vaikiškos knygos buvo leidžiamos remiantis Biblija, jos morale. Tai katekizmai, elementoriai, šventųjų gyvenimų aprašymai, moraliniai pamokymai, didaktiniai pasakojimai ir apsakymai, šventos giesmės.

Pirmiausia knygas vaikams išrenka ir skaito tėvai. Dalis tų knygų į namus atkeliauja per Šv. Kalėdas ar šventes supakuotose tetų, močiučių dovanose. Tačiau vėliau vaikas pradeda atrasti save, reikšti savo norus ir nuomonę. Išmokęs savarankiškai skaityti, jis bando įvairias knygas, ieško sau artimų, įdomių temų.

Skaitydami knygas, vaikai kaupia gyvenimiškąją išmintį. Tapatindamiesi su herojais išgyvena vidinius konfliktus, priima sprendimus, mokosi užjausti, atpažinti tiesą nuo melo, gera nuo blogo, ima geriau pažinti patys save ir kitus. Kuo daugiau vaikai perskaito knygų – tuo išmintingesni ir brandesni tampa.

Taigi, kas vaikams nutinka, kad jie nemėgsta skaityti knygų? Prieš porą ar mažiau dešimtmečių, kai nebuvo tiek daug kitokių užsiėmimų ir laisvalaikio užimtumo, knyga buvo vienintelė pramoga. Tačiau reikia manyti, kad ir dabar, jeigu namuose bus knygų, vaikas matys skaitančius tėvus, anksčiau ar vėliau ir jis pradės domėtis knyga. Tačiau reikia sulaukti to momento.

„Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti. Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!“ – sako vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius.

Kviečiu virtualiai aplankyti šią parodą.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Santaikos filialo vyresn. bibliotekininkė
Laima Morkevičienė