Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Skaitmeninio raštingumo mokymai Alytaus rajono bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

Spausdinti

„Prieš kelias savaites susidūriau su viena problema“, – šypsosi Bronislava Tamulynienė (88 m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvė Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. „Kartais mėgstu parašinėti vieną kitą straipsnelį į vietos spaudos leidinius, tačiau ranka rašytus tekstus redakcija priima itin nenoriai. Tad nori nenori teko lankyti kompiuterinio raštingumo kursus, kuriuose be kitų įdomių dalykų išmokau surinkti tekstą bei jį redaguoti. Niekada nesinaudojau ir neturiu kompiuterio, tad man tai buvo savotiškas iššūkis, kurį, man regis, aš sėkmingai įveikiau“, – pridūrė ji.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas”, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

„Džiaugiuosi, jog skaitmeninio raštingumo mokymai vyksta ne tik mūsų bibliotekoje, bet ir jos Butrimonių, Daugų, Genių, Krokialaukio, Miroslavo, Pivašiūnų, Ūdrijos filialuose, o ateityje skaitmeninio raštingumo mokymai numatyti ir Punios bei Verebiejų bibliotekose“, – sako Aivaras Vyšniauskas, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius.

„Šių dienų pasaulyje technologijos sparčiai vystosi keisdamos žmonių gyvenimą. Šiame kontekste bibliotekos negali likti nuošalyje. Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekoje prasidėjo dar kovą, o juose dėsto septyni kvalifikuoti bibliotekos darbuotojai, turintys skaitmeninių įgūdžių ugdymo patirties. Pas mus mokosi senjorai, jaunimas bei ieškantys darbo asmenys. Žinoma, dažnai sunku įtikinti žmones ateiti į mokymus, nes pasak jų, jiems to nereikia arba jie jau viską žino apie technologijas. Tačiau, baigę mokymus dalyviai pritaria, kad įgijo kur kas daugiau praktinių įgūdžių ir žinių“, – džiaugiasi bibliotekos vadovas norinčių mokytis skaitmeninio raštingumo gausa.

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 620 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba atvykite į artimiausią biblioteką.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija