Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Edukacinė valandėlė „Istorijos apie piliakalnius“

Spausdinti

Birželio 10 dieną Alovės bibliotekoje vyko edukacinė valandėlė „Istorijos apie piliakalnius“. Padedant lietuvių kalbos mokytojai Laimai Ryženinienei, 5-6 klasių mokiniai E. Mikailionis, R. Miškauskaitė, R. Rutkauskaitė, S. Želnytė pasirinko piliakalnius, apie kuriuos panoro papasakoti draugams. Išgirdome pasakojimus apie Alytaus, Punios, Merkinės piliakalnius, apie Dailidės ežerą, Klebono akmenį. Ta proga Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Alksninienė priminė, kuo skiriasi legenda, padavimas, sakmė. O apie arčiausiai Alovės esantį Poteronių piliakalnį pasakojo 7 klasės mokinė V. Mikailionytė.

Ruošdamasi šiai valandėlei, ji ne tik pasidomėjo surinkta kraštotyrine medžiaga, perskaitė legendas, bet ir pakalbino Poteronių kaimo gyventoją seniūnaitį Dalių Dzenkų, kuris pasidžiaugė, kad gimė ir augo šiame kaime ir jo istorija jam gerai žinoma, nes ,,čia lyg paukščiai skrajūnai pralėkė gražiausi mano vaikystės metai. Poteronys – brangiausias mano širdžiai kampelis su puikiais žmonėmis, nuostabia gamta ir lankomiausia kaimo vieta – Poteronių piliakalniu…“.

Pasakojimus paįvairino viktorinos klausimai, į kuriuos atsakinėjo ir mokytojai, ir mokiniai. Vasara – atostogų metas. Bibliotekoje veikiančioje spaudinių parodoje galima surasti daug informacijos ne tik apie piliakalnius, bet ir apie kitas lankytinas vietas.

Tegul vasaros laikas bus kupinas įspūdžių, patirčių ir, žinoma, įdomaus laiko su knyga.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė