Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Garbingi apdovanojimai, įsimintina ekskursija, viešnagė Švedijos ambasadoje ir linksmos „mindauginės“ – penktajame „Bibliotekos metai“ numeryje

Spausdinti

Kovo pradžioje pasirodė jau penktasis informacinio biuletenio „Bibliotekos metai“ numeris. Kaip jau įprasta šešių puslapių leidinyje skaitytojai ras trumpą svarbiausių bei reikšmingiausių 2018 m. antrojo pusmečio rajono bibliotekose vykusių kultūrinių renginių bei įvykių apžvalgą. Primename, jog šio informacinio leidinio tikslas – supažindinti vietos bendruomenes bei rajono valdžios atstovus su reikšmingiausiais bibliotekos 2018 m. antrojo pusmečio kultūriniais įvykiais bei pasidžiaugti kartu su visais bendrai nuveiktu darbu.

Kai kurie biuletenyje patalpinti renginiai vyko ne bibliotekose, bet gimnazijose, vietos bendruomenėse, gamtoje, prie archeologinių, gamtos ar istorinių paminklų, tačiau nepaisant visko, juos visus vienijo vienas bendras bruožas: juos organizavę, inicijavę ar prie jų rengimo prisidėję rajono bibliotekų darbuotojai, kurie jau seniai yra tapę neatskiriama rajono kultūrinio gyvenimo dalimi, be kurių geranoriškos pagalbos neįsivaizduojamas joks svarbesnis rajono kultūros renginys.

Pirmame biuletenio puslapyje rašoma apie gruodžio pradžioje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusius geriausių Vilniaus regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovų ir bibliotekininkų apdovanojimus. Džiugu, jog apdovanojimų sulaukė ne tik Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vadovas bei darbuotojai, bet ir pati biblioteka, puikiai pasirodžiusi praėjusiais metais vykusioje respublikinėje skaitymo skatinimo akcijoje „Skaitymo iššūkis“. Priminsiu, jog Vilniaus regione biblioteka užėmė pirmą vietą, o respublikoje liko antra.

Antrame ir trečiame biuletenio puslapiuose pateikta trumpa svarbiausių bibliotekos 2018 m. antrojo pusmečio kultūrinių įvykių bei renginių apžvalga, kuri yra pateikiama su internetinėmis straipsnių nuorodomis. Tad norintys plačiau susipažinti su vienoje ar kitoje rajono bibliotekoje vykusiais renginiais, gali tai nesunkiai padaryti įkėlę atitinkamą nuorodą į kompiuterio informacinės paieškos lauką.

Ketvirtasis puslapis skirtas rugsėjo pabaigoje vykusiai įsimintinai rajono bibliotekininkų ekskursijai po Suvalkijos dvarus, Sudargo miestelį bei Kidulių kraštą. Plačiau apie tai – ketvirtame biuletenio puslapyje.

Penktajame puslapyje susipažinsite su protingais daugiškiais, viktorinos „Kelionė po Švediją“ nugalėtojais, kurie ta proga buvo pakviesti apsilankyti Švedijos ambasadoje Vilniuje.

Paskutiniame šeštame puslapyje rasite linksmą pasakojimą apie „mindaugines“ Dauguose, kuriose itin šauniai pasirodė rajono viešosios bibliotekos darbuotojai, savo išmone ir entuziazmu sukūrę nepakartojamą šventinę nuotaiką.

Informacinis biuletenis išleistas ribotu 40 egz. tiražu ir bus platinamas rajono bibliotekose. 2019 m. rugpjūtį pasirodys šeštasis informacinio biuletenio „Bibliotekos metai“ numeris, kuriame skaitytojai taipogi ras trumpą svarbiausių bei reikšmingiausių 2019 m. pirmojo pusmečio rajono bibliotekose vykusių kultūrinių renginių ir įvykių apžvalgą bei susipažins su raganų kolekcioniere iš Ąžuolinių kaimo.

Arnoldas Šatrauskas