Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Gera vaiko sveikata – darnos matas

Spausdinti

Alovės bibliotekoje vykusioje edukacinėje valandėlėje ,,Noriu augti sveikas“ susipažinome su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos leidiniu „Misija: vaikų sveikatos kompetencija“ (Gerosios patirties knyga). Trijų dalių leidinyje yra ir Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokytojų Sigutės Kaminskienės ir Renatos Miškauskienės informacinis pranešimas ,,Noriu augti sveikas“. Jame mokytojos dalinasi savo patirtimi įgyvendinant įvairius sveikatos ugdymo projektus mokiniams ir mokytojams.

Bibliotekoje mokytojos papasakojo apie veiklas, kurios buvo vykdomos mokykloje nuo 2011 metų, o vaikai smagiai leido laiką atlikdami įvairias užduotis: estafetes ,,Stumkis kilimėliu“, ‚,Sudėk kamuoliukus į lankus“, žaidė žaidimą ,,Meškiuk pabusk“ ir dar visokių smagių veiklų sugalvojo mokytojos. Bet labiausia vaikus džiugino ,,Piratų mankšta“.

Bibliotekininkė pristatė ekspoziciją ,,Snaigių šokis“, kurioje ne tik leidiniai apie sveikatą, sportą, bet ir penktos klasės mokinių rankdarbiai. Jais pagyvinti parodą pasiūlė technologijų mokytoja Henrieta Lapinskaitė. Kalbėjome ir apie gydomąją knygų galią (biblioterapiją). Knygos ne tik ugdo fantaziją, moko susikaupti, jos ir nuramina, pataria, džiugina. Juk net garbės daktaro vardą pelnė švedų rašytoja A. Lindgren už tai, kad savo knygomis džiugina viso pasaulio vaikus.

,,Sveikatos ugdymas mokykloje yra nesibaigiantis procesas, todėl nuolat ieškosime naujų sveikatos ugdymo formų ir galimybių“, – sakė mokytojos. Man tik belieka pasidžiaugti nuoširdžiu bendradarbiavimu su Alytaus r. Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus mokytojais ir tikėti, kad tokių edukacinių valandėlių sukursime ir daugiau.

                                                             Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė