Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Turininga vasara Punios bibliotekoje

Spausdinti

Vėl ruduo, vėl, anot liaudies išminties, „skaičiuojam viščiukus“. Praėjusią vasarą bibliotekoje vyko 8 edukaciniai užsiėmimai vaikams „Vasara su knyga“, kurių metu visi kartu perskaitėme keletą knygelių, pagaminome kūrybinių darbelių iš buitinių atliekų, piešėme, lipdėme iš modelino, žaidėme stalo žaidimus.

Na, o paskutinio užsiėmimo metu, pasidaliję į dvi komandas, susirungėme protų mūšyje „Pasižvalgymai po Alytaus kraštą“, Alytaus rajono viešosios bibliotekos darbuotojų sukurtame dar 2016 metais. Priminsiu, kad žaidimas suskirstytas į 4 etapus („Simboliai“, „Apie Alytų parašyta“, „Žymūs alytiškiai“, „Bendri klausimai“) po penkis klausimus. Kaip ir prieš porą metų, taip ir dabar vaikams sunkiausias buvo 3-iasis etapas „Žymūs alytiškiai“. Po kiekvieno etapo pateikti užduočių atsakymai leido tuojau pat pasitikrinti savo žinias arba papildyti jų spragas – toks ir buvo svarbiausias šio žaidimo tikslas ir visai nebuvo svarbu, kuri komanda laimės.

Iš viso užsiėmimuose dalyvavo 17 vaikų: vieni iš jų nepraleido nei vieno susitikimo, kiti nebuvo tokie uolūs, tad dalyvių skaičius svyruodavo nuo 7 iki 13. Smagu, kad iš šių vaikų net 8 registravosi į vasaros knygų „Skaitymo iššūkį“, o 7-iems jį pavyko įveikti. Tai septintokės Ieva Žiūkaitė ir Emilija Šmitaitė, šeštokė Vakarė Morkūnaitė, penktokas Saulius Žiūkas, trečiokai Ugnė Montvilaitė, Povilas Šleinota ir Kovas Bosovec.

Visiems įveikusiems „Skaitymo iššūkį“ dovanėles ir pagyrimo raštus įteikiau Rugsėjo 1-osios šventėje Punios pagrindinio ugdymo skyriuje – gal tai bus šioks toks stimulas ir kitiems vaikams ateinančiais metais prisijungti prie mūsų smagios kompanijos.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Punios filialo vyresn. bibliotekininkė
Irena Kaškonienė