Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Iššūkis – „Surink Lietuvą“ įsibėgėjo

Spausdinti

Liepos 12 d. startavęs dvejus metus truksiantis projektas „Surink Lietuvą“ pritraukia vis daugiau smalsuolių. Projekto  esmė – paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Šis projektas inicijuotas VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro apjungė visą Lietuvą, –  60 savivaldybių. Kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį!

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti ir parodyti. Alytaus rajonas gali pasigirti iš Amerikos atplukdyta Kurnėnų mokykla, stebuklingu Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos paveikslu, o kur dar gamtos grožis, kuris kviečia kiekvieną atvykti. Nemuno ir Punelės santakoje stūkso vienas didžiausių šalyje Punios piliakalnis Margio arba Margirio kalnu vadinamas, apylinkėse plyti garsusis Punios šilas. Daugai ypatingi tuo, kad šį miestą iš trijų pusių supa ežerai, o apylinkėse gausu ir mažesnių ežerų. Čia stūkso Salos kalnas, Mergos akmuo. O kiek verta senoji Simno miesto ir Butrimonių miestelio architektūra.

Kiekvienoje Alytaus rajono seniūnijoje gali rasti ką nors ypatingo, artimo ir mielo. Na, o kad kelionė nebūtų bevaisė – užsuk į biblioteką ir pasiimk magnetuką. Magnetukus gali rasti Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48, Alytus) ir šiuose Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose: Daugų (V. Mirono g. 2, Daugai), Simno (Vytauto g. 38, Simnas), Miroslavo (Vienuolyno g. 16, Miroslavas), Krokialaukio (Žuvinto g. 41, Krokialaukis), Butrimonių (Draugystės g. 1, Butrimonys) ir Punios filiale (Kauno g. 3, Punia).

Aplankyk Alytaus rajoną ir vienoje iš paminėtų vietovių galėsi įsigyti magnetuką, taip papildydamas Lietuvos žemėlapį dar viena dėlionės dalimi. Tiesa, kad atostogos netaptų bėgimo ir lenktyniavimo maratonu – nėra kur skubėti, apkeliauti Lietuvą ir kolekcionuoti magnetukus turėsite laiko užtektinai – apie 2 metus.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti socialiniame tinklapyje Facebook – „Surink Lietuvą“.