Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Kelionė prie Milžinų kalno

Spausdinti

Suplanuota kelionę prie Poteronių piliakalnio truputį paankstinome, nes orų žemėlapis įspėjo, jog lietus gali užklupti bet kada. Mums pasisekė, nes „išmaudė“ jau grįžtančius nuo piliakalnio. Lietus vaikų neišgąsdino, nes vos įžengę į biblioteką sakė, kad kitąmet vėl važiuosime.

Kelionei prie Poteronių piliakalnio ruošėmės iš anksto: susitvarkėme dviračius, bibliotekoje perskaitėme V. Krėvės padavimą apie Poteronių kalną. Prisiminėme, kad Poteronių piliakalnis dar Milžinų kalnu vadinamas. Jau ant piliakalnio vaikai bandė spėlioti kiek gi kareivių šitą kalną supylė, jei kiekvienas „tik vieną kartą atnešė žemės savo kepurėj“.

O kelionės tikslas buvo ne tik aplankyti piliakalnį, bet ir atpažinti kuo daugiau ant kalno ir jo papėdėje augančių augalų. Suradome žemuogių, dobilų, kraujažolių, dilgėlių, pievinių rasakilų, garšvų, jonažolių, kmynų, laukinių piliarožių, dedešvų, gysločių, asiūklių, kiškio ašarėlių. Visko nė neišvardinsi. Augalus atpažinti vaikams padėjo mokytoja Sigutė Kaminskienė. Ekskursijoje dalyvavo Donatas Levas, broliai Kovaldas ir Eimantas Zamblauskai, Linas Dzidzevičius, Kajus Rutkauskas ir šių eilučių autorė.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė