Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Edukacinis užsiėmimas Užupių bibliotekoje

Spausdinti

Liepos 12-ąją dieną Užupių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Karpinių stebuklas“. Užsiėmimą vedė Jiezno gimnazijos mokytoja Audronė Jusienė. Renginio pradžioje Audronė priminė karpinių istoriją.

Istorijos šaltinių teigimu, popieriaus karpinių menas gimė Rytų šalyse. Vėliau jis paplito po visą pasaulį. Daugelyje šalių ši dailės šaka turi senas tradicijas. Meninių karpinių trūkumas yra tas, kad jie padaryti iš nepatvarios medžiagos – popieriaus. Tai viena iš priežasčių, kad pasaulyje labai mažai yra išlikę senovės kūrinių.

Daugelis tautų iškarpas nuo seno naudodavo savo būstui papuošti. Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI amžiuje. Itin populiarūs namų puošybai popieriaus karpiniai buvo XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais. Miesto, ypač kaimo žmonės karpiniais gražindavo žibalinių lempų gaubtus, lentynas, paveikslų ir veidrodžių rėmus.

Audronė Jusienė edukacijos dalyvius supažindino su karpinių komponavimo būdais, karpymo technologijomis, kūrybinio darbo eiga. Po pažintinio pristatymo dalyviai kibo į darbą.

Karpiniai patalpinti į parodą „Mintys karpiniuose“. Paroda bibliotekoje veiks visą liepos mėnesį.

Dėkojame mokytojai Audronei Jusienei už suteiktas žinias ir maloniai praleistą laiką.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Užupių filialo vyresn. bibliotekininkė
Irutė Pačiauskienė