Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Krokialaukyje duris atvėrė lauko bibliotekėlė

Spausdinti

Gegužės 11 d. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos kiemelyje duris atvėrė ARSVB Krokialaukio filialo lauko bibliotekėlė – Knygų namelis. Čia gyvens knygos.

Gimnazijos dieną lauko bibliotekėlės atidarymo šventėje dalyvavo ir ARS viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas. Jis pasidžiaugė gražia iniciatyva ir vylėsi, kad lauko bibliotekėlė sulauks dar gausesnio būrio skaitytojų, nes ji veiks visą parą. Direktorius į šventę atvyko ne tuščiomis – jis padėkomis ir atminimo dovanėlėmis apdovanojo geriausius Krokialaukio filialo skaitytojus: 2 klasės mokinę Eveliną Branišauskaitę, Mingailę Meškotaitę, iš 4-os klasės bei Ig klasės mokinę Beatričę Aleškevičiūtę ir Rasą Baranauskaitę iš II g klasės.

Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado 2009 m. Amerikoje, kai Todas Bolas mirus motinai, sumanė jos didžiule biblioteka pasidalinti su kitais. Šalia namų pastatė nameliuką ir padėjo knygų. Apie jį pradėjo burtis bendruomenė. Namelio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Idėja išpopuliarėjo visame pasaulyje. Netgi yra sukurtas pasaulinis „Little Free Library“ bibliotekėlių tinklas („Maža nemokama bibliotekėlė“). Jų priskaičiuojama per 25 tūkstančius. Lietuvoje pirmasis toks namelis atsirado 2012 metais Vilniuje. Jį netoli savo namų, kad matytųsi pro virtuvės langą, pastatė jauna, filosofijos ir literatūrologijos mokslus baigusi mergina Milda. Idėja sparčiai plinta ir Lietuvoje.

Šios bibliotekėlės skatina ne tik skaitymą ir domėjimąsi įvairia literatūra, bet ir draugiškumą, bendruomeniškumą, savanorystę. Ne veltui ant langelio yra užrašas: „Dalinkimės – mainykimės – skaitykime“. Griežtų naudojimosi taisyklių nėra. Lauko bibliotekėlė veiks visą parą, be atostogų, grąžinimo terminų ar skaitytojų pažymėjimų. Svarbu, kad bibliotekėlei pavyktų surasti draugų. Galima išskirti tik kelis reikalavimus joms: žmonėms turi būti smagu, įdomu, jauku, smalsu, nevaržoma ir laisva. Bibliotekėlė atvira visiems! Ji priklauso visiems – kaimynams, draugams ar žmonėms, kurių mes net nepažįstame. Kiekvienas gali ja naudotis, galima palikti atsiliepimus, laiškus… Tai turi būti džiaugsmą teikiantys mainai.

Už šį namelį dėkojame įmonės „Suresta“ vadovui Alvydui Nabažui ir jo šeimai. Taip pat visiems, palaikiusiems šią iniciatyvą ir prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo. Tai yra mums visiems labai brangi dovana, padaryta ne už pinigus, gimusi gerų širdžių dėka. Daug žmonių stengėsi, kad ji būtų graži.

Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti seniai brandintą idėją – įrengti naują edukacinę erdvę – lauko bliotekėlę. Viliuosi, kad visi saugosim šią dovaną ir prisidėsime prie knygų namelio gyvavimo.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė