Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Pirmokai susipažino su Krokialaukio biblioteka

Spausdinti

Prasidėjus naujiems mokslo metams Krokialaukio viešojoje bibliotekoje atsiranda ir naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems visuomet būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Mažieji bibliotekos skaitytojai susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra, bibliotekos taisyklėmis. Bibliotekininkė Daiva Kalasauskienė atsakė į daugybę juos dominusių klausimų.

Mažieji sužinojo, kad kaip ir žmonės, ir šuniukai, ir kiti gyvūnėliai turi savo namus, taip ir knygos turi namus – biblioteką, kad jos turi ir savo aprangą – viršelį, kuris saugo, kad knygelė ilgiau tarnautų. Iš knygos viršelio sužinome, apie ką joje rašoma. Visiems juk smagiau paimti patraukliai aprengtą, švarią, tvarkingą knygą. Knygos gyvenimas primena žmogaus gyvenimą – iš pradžių būna naujos – jaunos, vėliau pasensta. Jos visada nori būti švarios, tvarkingos, puošnios, tačiau ir joms pasitaiko „susirgti“…

Su jaunaisiais skaitytojais aiškinomės, kaip reikia gydyti „susirgusias“ knygeles. Surengtos dvi knygelių parodėlės: ,,Knygelės juokiasi” ir ,,Knygelės verkia”. Lyginant suplėšytas, susidėvėjusias, sugraužtas, pritepliotas, pripieštas knygelės su naujomis, tvarkingomis: kurią knygelę, jūsų manymu, skaitytojai pasirinktų? Aišku, kad pačią gražiausią.

Didelį įspūdį pirmokėliams paliko nuotraukose matytos didžiausios (3 m aukščio) ir mažiausios (1 mm dydžio) pasaulio ir Lietuvos knygos. Vaikai matavo, kilnojo mūsų bibliotekoje esančias didžiausias ir mažiausias knygas, norėdami įsitikinti, kokio jos svorio ir dydžio.

Tačiau linksmiausias užsiėmimas vaikams – išraityti raides A, T, K, R, S, Š, O, kurio jie ėmėsi su didžiausiu entuziazmu.

Būsimi skaitytojai, susipažinę su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis, užsiregistravo bibliotekoje ir pažadėjo dažniau joje lankytis ir tapti tikrais knygelių draugais, gražiai su jomis elgtis.

Daug sužinoję pirmokėliai dovanų gavo po šypsenėlę, skaitytojų pažymėjimus ir po spalvinimo knygelę „Pirmokų abėcėlės knygelė“, kurioje yra daug įvairiausių užduočių bei eilėraštukų.

Džiaugiamės, kad pirmokai tapo tikrais bibliotekos skaitytojais ir pasižadėjo gerai mokytis. Tikimės, kad jie laikysis duoto žodžio.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė