Alytaus rajono viešoji biblioteka

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Grožinė literatūra
Jaunimo garantijos
Knygų recenzijos
Literatūra vaikams
Naujienos
Naujos knygos
Parodos
Renginiai
Šakinė literatūra
final-logo

Fotografija tai kaip gyvenimas Daugų filiale

Spausdinti

Daugų miesto bibliotekoje vyko senų fotografijų pristatymas, tai žvilgsnis į praėjusius laikus, sugrįžimas į vaikystę. Pristatyme dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas Ramūnas Bielevičius, kuris buvo maloniai nustebintas atpažinęs save vaikystėje.

Dažnai  vartydami senų fotografijų albumas, su švelniu liūdesiu prisimename seniai prabėgusį laiką. Atmintis atgaivina išblėsusius protėvių veidus, ausyse skamba kadaise girdėti šeimos pasakojimai apie senelius ir prosenelius, kurių deja, gal net neteko pažinti.

Fotografijose įamžintos nepakartojamos akimirkos. Fotografija – kaip ir gyvenimas – atsitiktinumų menas. Žmogus gimsta, auga, švenčia šventes… o lieka nuotraukos. Tikriausiai visi sau pripažįstame, kad nuotraukos mums visada sukelia neišdildomas emocijas. Magijos žinovai teigia: jei norite, kad sektųsi karjera, turite išsirinkti nuotrauką, kurioje atrodote sau patraukliausiai ir dažnai į ją žiūrėti. Kad šeimoje vyrautų darna ir visi būtų sveiki, reikėtų turėti bent vieną nuotrauką, kurioje visi šeimos nariai būtų kartu ir gerai nusiteikę. Tai pritraukia į namus vienybės ir gerovės energiją.

Fotografuodami sustabdome laiką, užfiksuojame vaizdus, kad praėjus daugeliui metų sugrįžtume į praėjusius metus. Nuotraukose įsirėžia žmogaus gyvenimo patirtis. Vaizdai nuotraukose iškalbingesni už skambius žodžius, matome to meto apsirengimą, žmogaus buitį. Atmintis daro mus žmonėmis. Žvelgdami į fotografijose pažįstamus veidus, kurių jau nėra šalia mūsų, jaučiame nostalgiją  Nuotraukos vertos tūkstančių žodžių. Neleiskime šiems prisiminimams išsitrinti, tai mūsų praeitis.

Alytaus rajono savivaldybė viešosios bibliotekos
Daugų filialo vyr. bibliotekininkė
Valė Remeikienė